Matura 2020/2021

Rok szkolny 2020-2021

Minister Edukacji i Nauki  – Przemysław Czarnek ogłosił:

Podobnie jak w 2020 roku, nie odbędą się matury ustne z języków obcych, języków mniejszości narodowych i języka polskiego. Egzaminy zostaną przeprowadzone jedynie w części pisemnej. Taka forma testu będzie dostępna tylko dla maturzystów, którym wynik części ustnej egzaminu z danego przedmiotu potrzebna jest w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.
Nie będzie również obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie będą mieli też możliwość zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Próbna matura

Próbna matura z Wydawnictwem Operon odbyła się w naszej szkole w dniach 24-26.11.2020. Pisaliśmy ezgamin maturalny próbny z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym. Przystąpiło do niego 166 uczniów z klas 4.
Obecnie prace są sprawdzane przez nauczycieli uczących danego przedmiotu, a ich wyniki będą omawiane na zajęciach.
Od 2.12.2020 można odbierać arkusze egzaminacyjne przedmiotów rozszerzonych, które zamawialiście w pażdzierniku.
Budynek A, pokój 11 - od pani wicedyrektor Urszuli Seredyn.

Dla maturzystów pilne !!!

Otwórz witrynę internetową https://www.vulcan.edu.pl/strona/deklaracje-411,
a następnie wybierz odpowiedni rodzaj deklaracji.

Dla obecnych uczniów „Deklaracja1a”.

Formularze deklaracji w pliku PDF pobrane ze strony WWW można wypełnić, a następnie wypełnione zapisać za pomocą programu Acrobat Reader XI (wersja 11).

W otwartym formularzu wpisujesz swoje dane osobowe oraz uzupełniasz pola dotyczące zdawanych przedmiotów.

Pamiętaj! – nie wolno pisać tylko wielkimi literami.

W polu identyfikator szkoły wpisujesz 101601-0731A.

Po wypełnieniu określonych pól zapisujesz na dysku plik z rozszerzeniem *.pdf.
W miejscu gwiazdki powinno być zapisane Twoje nazwisko , imię i klasę wg legendy:

A- 4Met,  B- 4IT,  C- 4Mtw,  D- 4H,  E-4E ,  F-4I.
Wydrukowaną deklarację należy podpisać własnym imieniem oraz nazwiskiem
i przekazać przewodniczącemu klasy wraz z wersją elektroniczną na pendrive.  Przewodniczący zgrywa na pendrive dla wszystkich uczniów z danej klasy i dostarcza zgrane pliki oraz wydrukowane deklaracje wicedyrektorowi szkoły Pani Urszuli Seredyn do dnia 29.09.2020. /wtorek/.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1

mgr Urszula Seredyn