VII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU SAVOIR VIVRE

29.03.2017r., już po raz siódmy, w naszej szkole odbył się VII powiatowy konkurs „Savoir vivre” dla uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu tomaszowskiego. Celem konkursu jest min. propagowanie wśród młodzieży zasad dobrego wychowania i zachowania, kształtowanie umiejętności samodzielnego podnoszenia wiedzy przez uczniów czy integrowanie środowiska gimnazjalnego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 30 gimnazjalistów z sześciu szkół. Konkurs był dwustopniowy. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu przez każdego z  uczestników testu jednokrotnego wyboru, natomiast drugi obejmował przygotowanie przez 3-osobowe drużyny nakrycia stołu dla „Młodej Pary”, jego dekorację oraz opracowanie menu weselnego. Ocenie podlegała inwencja twórcza uczniów, zaprojektowana karta menu, dobór elementów dekoracyjnych na stołach czy umiejętność składania serwetek. W tym roku wszystkie zespoły wykazały się ogromną wiedzą i kreatywnością, dlatego też jury miało trudny orzech do zgryzienia.

Zwycięzcami części teoretycznej – pisemnej zostali:

• Żyrek Michał – Gimnazjum Nr 8

II miejsce  ex aequo

• Pawełkiewicz Mateusz – Zespół Szkół w Wiadernie
  • Liszewska Julia – Gimnzajum Nr 8

III miejsce  ex aequo

•  Grabowska Aleksandra – Zespół Szkół w Wiadernie
  •  Składowska Agnieszka – Gminazjum Nr 4

Ostatecznie zwycięzcami w części praktycznej, jak i drużynowej VII edycji Powiatowego Konkursu Savoir-vivre zostali:

I miejsce – Gimnazjum Nr 8 – opiekun p. Aneta Stanisławska

• Liszewska Julia,
  • Mazur Anna,
  • Żyrek Michał

II miejsce – Zespół Szkół w Wiadernie – opiekun p. Krzysztof Cyniak

• Wojtaszek Zuzanna,
  • Pawełkiewicz Mateusz,
  • Zaczyńska Julia

III miejsce – Gimnazjum Nr 6 opiekun p. Honorata Goździk

• Skrobisz Martyna,
  • Tkaczyk Anna,
  •  Nockowska Natalia

Wszyscy zwycięzcy konkursu, zarówno z części pisemnej, jak i praktycznej, otrzymali piękne nagrody rzeczowe, wyróżnione trzy drużyny puchary a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Fundatorami nagród był Urząd  Miasta w Tomaszowie Mazowieckim – Wydział Kultury, Promocji i Turystyki oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Z uwagi na konieczność propagowania wśród młodzieży zasad dobrego wychowania w przyszłym roku szkolnym planuje się zorganizowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Savoir-vivre dla gimnazjalistów.

Za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznego konkursu serdecznie dziękujemy prof. Beacie Dębińskiej i prof. Joannie Kryszewskiej. Dziękujemy również uczennicom z klasy II H - Natalce Hajdamiak, Ani Lober, Patrycji Gmaj, Patrycji Błaszczyk, Natalii Ziębie i Weronice Kielan za obsługę części gastronomicznej dzisiejszego konkursu.

Beata Chwalińska i Małgorzata Wuls