Akcja edukacyjno-profilaktyczna pn. "Nie bądź dzbanem drogowym"

Dlaczego to tak ważne?

„Chcemy uzbroić młodsze pokolenia w wiedzę o inteligentnym i bezpiecznym poruszaniu się na drodze w nowej motoryzacyjnej rzeczywistości. Zarówno z punktu widzenia kierowcy, pasażera jak i pieszego.”– Włodzimierz Zientarski

dzban

Czym jest akcja „Nie bądź dzbanem drogowym”?
To oficjalny program edukacyjny pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Jest to cykl wykładów i prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykłady są przeprowadzone przez instruktorów OSK, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu kandydatów na kierowców.
Nasz cel to dotarcie do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Do tych, którzy rozpoczynają swoją motoryzacyjną przygodę.
Wykłady są realizowane w ramach projektu „Kino na Temat”
W trakcie prezentacji zostaną poruszone najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym.
Prelekcje będą prowadzone w sposób przystępny dla odbiorców, jakimi są uczniowie - zostaną poruszone tematy, które są obecnie popularne wśród młodzieży np. hulajnogi elektryczne, skutery elektryczne, deskorolki elektryczne.
Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 17-19 lat.

Notatkę sporządzili: S. Błoch i H. Gąćkowski