III Powiatowy Konkurs Savoir Vivre

W ZPS nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim dnia 19.12.2012 odbył się III Powiatowy Konkurs Savoir Vivre. Uczestnikami byli reprezentanci pięciu tomaszowskich gimnazjów nr  2,3,4,6,7.

Celem konkursu  było propagowanie wśród uczniów zasad dobrego wychowania oraz kultywowanie tradycji wigilijnej.

Konkurs był dwustopniowy.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru składającego się z 23 pytań dotyczących np. zasad zachowania się, zachowania się w przy stole, właściwego ubierania się w zależności od okazji, sztuki jedzenia potraw i etykiety.

W ramach części praktycznej dwu osobowe drużyny z danej szkoły przygotowywały nakrycia dal dwóch osób oraz dekorację stołu na kolację wigilijną. Ocenie podlegała przygotowana karta menu z potrawami na kolację wigilijną, dobór elementów dekoracyjnych, składanie serwetek oraz kreatywne podejście do tematu.

Po zsumowaniu punktów za etap pisemny i praktyczny:

I miejsce w konkursie zajęła

Zuzanna Gajda z Gimnazjum nr 4

II miejsce w konkursie zajęły

Karina Grochulska i Beata Zdonek z Gimnazjum nr 7

III  miejsce w konkursie zajęli

Daniel Zakaszewski z Gimnazjum nr 4

Aleksandra Kiełkowiczz Gimnazjum nr 7

Angelika Zakaszewska i Maria Kęsy z Gimnazjum nr 3

Najlepszy wynik w części teoretycznejzdobyła Judyta Dudkiewiczuczennica Gimnazjum nr 2.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnic dyplomy. Ponadto dla każdego gimnazjalisty Wydział Strategii i Zarządzania Projektami UM Tomaszowa Mazowieckiego ufundował gadżety i foldery na temat miasta Tomaszowa.

Inicjatorką konkursu i jego koordynatorką jest Beata Chwalińska nauczycielka w ZSP nr  1.