PRAKTYKI ZAWODOWE I ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W HOTELU

Podczas całego cyklu nauki, uczniowie klas hotelarskich, dwukrotnie odbywają praktyki zawodowe.

Pierwszy raz praktyki mają miejsce w klasie drugiej (w lutym lub w maju), a drugi raz w klasie trzeciej (we wrześniu lub w maju). Praktyki te trwają cztery tygodnie i uczniowie najczęściej wyjeżdżają do hoteli i innych obiektów hotelarskich i noclegowych na terenie całej Polski. Praktyki te dają możliwość zweryfikowania wiedzy teoretycznej, którą nabywają uczniowie w szkole. Na stałe szkoła współpracuje z takimi obiektami jak hotel Andel’s w Łodzi, Lido w Juracie, Gryf w Gdańsku, Fala1 w Łazach, Hyrny w Zakopanem, Karolinka w Karpaczu, New Scampol w Kołobrzegu, Ziemowit w Ustroniu i wielu innych, a od roku 2014 nasi uczniowie odbywają także praktyki na promach: Polonia, Scania, Gryf, Wolin, odbywających rejsy okrężne do Szwecji.

Raz w tygodniu klasy drugie mają dzień wolny od zajęć w szkole,  który jest przeznaczony na zajęcia praktyczne, prowadzone w okolicznych hotelach.

Lista hoteli i obiektów, w których uczniowie odbywają praktyki miesięczne to m.in.:

• Hotel Andel’s**** w Łodzi,
  • Hotel Lido** w Juracie,