Home Nauka w ROC Ter AA
Nauka w ROC Ter AA PDF Drukuj

Kierunki kształcenia w szkole ROC Ter AA w Helmond: Elektronik, Informatyk, Ekonomista, Zarządzanie, Budownictwo, Obróbka metali, Teleinformatyk.

W ROC Ter AA oni pracują nad projektami. Każdego roku musza ukończyć kilka projektów. W Holandii system oceniania składa się z 10 ocen (od 1.0 do 10.0 – 5.5 jest to próg do zaliczenia egzaminu/projektu) Zanim zaczną pracę muszą przeprowadzić wywiad ze swoim nauczycielem/klientem, którzy mówią o swoich wymaganiach. Później uczeń musi przygotować „umowę” – To jest mały dokument zawierający skrócony opis wymagań nauczyciela, co chce, i czego oczekuje od nas . Ten dokument musi zostać zatwierdzony, zanim będzie można rozpocząć pracę z projektem. Nauczyciele czasami oczekują od uczniów o wiele więcej pracy (np. raporty z badań, planowanie dnia). Po tym, musza wykonać plan swojego projektu, rozplanować kosztorys, uwzględnić problemy, niezbędny sprzęt, zalecenia. Do czasu zakończenia projektu według wymagań klienta.

Przerwy:

Oni mają tylko 3 przerwy – Pierwsza rano piętnastominutowa, potem maja długą przerwę – 30 minut I ostatnia ma 15 minut. Graja w karty (klootzakken), hearts, czytają darmowa gazetę, rozmawiają. W ich szkole nie ma drużyn piłkarskich lub koszykarskich (tylko w gimnastyce) Tylko klasy z profili Ekonomicznych, zarządzania i obróbki metali maja gimnastykę.

Szkolnictwo

1. szkoła od 4-5 roku – przez 8 lat;

2. szkoła od 12-13 roku – przez 4 lata. Oni mogą wybrać swoje nachylenie zawodowe. Wysoki poziom szkoły pozwala przejść na 3 lub 4 poziom nauczania. Słabsze szkoły pozwalają maksymalnie na przejście na 2 poziom

3. Wyższa szkoła rozpoczyna sie od 16-17 roku Tu zdobywają wykształcenie techniczne. Długość nauki zalezy od poziomu szkoły:

· 2lv – 2 lata

· 3lv – 4 lata

· 4lv – 4 lata

4. Najwyższa techniczna szkoła – 3 lub 4 lata

5. Uniwersytet – Zależy od skończonego poziomu.

To jest bardzo skomplikowany system.